Digitálny puškohľad Yukon Photon RT 6x50 s nočným videním

Novinka Digitálny puškohľad Yukon Photon RT 6x50 s nočným videním

Nový Yukon Photon RT 6x50 digitálny puškohľad s nočným videním sa dá vďaka použitej digitálnej technológii používať v noci a zároveň dlhodobo aj cez biely deň. Je  optimálny na zamierovanie na blízke a stredne vzdialené ciele.Dosah modelu 6x50 je 180 metrov (údaj výrobcu). Svetelná optika zväčšuje 6x toto zväčšenie sa dá pomocou digitálneho zoomu zvýšiť na 12x.

Dušou prístroja je CMOS digitálny szenzor (rozlíšenie 768x576 pixelov). Obraz pozorujete vlastne na zabudovanom LCD displeji s rozlíšením 640x480 pixelov.  Zobrazenie zámerného kríža zabezpečuje takisto elektronika, a to hneď 6 rôznych typov v 3 rôznych farbách. Jas čierno-bieleho displeja je nastaviteľný v 20 úrovniach. Prístroj obsahuje vstavaný LED infraprísvit s vlnovou dĺžkou 940 nm, ktorý je neviditeľný pre ľudský aj zvierací zrak.

Prístroj disponuje funkciou umožňujúcou vypnutie displeja zatiaľ čo všetky ostatné funkcie prístroja ostanú zapnuté. Takýto pohotovostný režim má niekoľko výhod - displej Vám zbytočne neosvetľuje tvár, úspora elektrickej energie je takisto podstatná a hlavne prístroj môžte z pohotovostného režimu prakticky ihneď použiť.

Vzdialenosť oka pri pozorovaní (eye relief) je 70 mm - jedna z najlepších v tejto kategórii. Vďaka tomu sa dá použiť aj na puškách s väčším spätným rázom. Jeho deklarovaná mechanická odolnosť je 6000J. Vďaka tubusu priemeru 30mm sa dá ľahko upevniť na rôzne typy zbraní.

Blízke zaostrenie, vodeodolnosť, napájanie

Najbližšia zaostriteľná vzdialenosť je 10 metrov. Prístroj disponuje aj dioptrickou korekciou v rozsahu +/-4 dioptrií. Puškohľad odoláva striekajúcej vode podľa štandardu IPX5. 

O napájanie puškohľadu sa starajú 4 AA "tužkové" batérie. Ich životnosť je so zapnutým infraprisvitom je 3,5 hodiny. V balení nájdete aj náhradný kontajner na batérie, takže výmena batérií zaberie len niekoľko sekúnd aj v úplnej tme. Cez Micro USB konektor dokážete prístroj napájať z externého zdroja - napríklad z power banky.

Nahrávanie obrazu, mobilná aplikácia

Novinkou u prístrojov s označením RT je to, že pozorovaný obraz môžete nahrávať na vstavenú pamäť s kapacitou 8 GB , alebo ho pomocou kábla prenášať na externé zariadenie. Pomocou vstavaného wi-fi zariadenia môžete pozorovaný obraz naživo bezdrôtovo prenášať na displej mobilného telefónu alebo tabletu.

Pomocou mobilnej aplikácie (Stream Vision) a wi-fi môžete pozorovaný obraz nielen naživo prenášať na displeje smartfónov s operačným systémom Android alebo iOS, ale rovno zdieľať aj na internete.

Nastavenie a používanie puškohľadu je mimoriadne jednoduché, puškohľad nie je ťažší ako bežné denné puškohľady.


Objektív:50 mm
Zväčšenie:6 x
Vzdialenosť oka pri pozorovaní:70 mm
Zorné pole:4.3 stupňov
Zorné pole:- (na 1000 m)
Typ zámerného kríža:
Svietiaci bod:
Priemer tubusu:30 mm 
Hmotnosť:800 g
Dĺžka:458 mm
Plnené plynom:Nitrogén 
Záruka:3 ročná 
Šero faktor:
Prevádzková teplota:-15°C - +50°C 
Mechanická odolnosť:6000 J
Infra prisvit
Vlnová dĺžka:940 nm
Typ:LED 
Výkon:180 m
Rozlíšenie:- čiar/mm
Napísať hodnotenie

Poznámka: HTML kódy nebudú použité!
    Zlé           Dobré

  • Kód produktu: rt6
  • Dostupnosť: Na otázku
  • 725,00€